Актуальні питання практики

Власне споживання пального при виробництві с.г. продукції/наданні с.г. послуг/заправці чужої техніки

Якщо вартість пального сформувала частину собівартості власновирощеної с.г. продукції або собівартості сільськогосподарських послуг, – це власне споживання пального.

Якщо с.г. товаровиробник надає послуги (з обробітку ґрунту, збору врожаю) з використанням власного пального, доцільно в договорі надання послуг вказувати: «Предметом договору є надання послуг (з обробітку ґрунту, збору врожаю) на пальному Виконавця, яке використовується виключно для власного споживання Виконавця в межах його господарської діяльності за нормами використання. Надання послуг не передбачає постачання будь-якого товару, в тому числі підакцизного в розумінні пп. 14.1.185, 14.1.191 Податкового кодексу України. Виконавець не є розпорядником акцизного складу та не є платником акцизного податку».

Якщо с.г. товаровиробник заправляє чужу с.г. техніку власним пальним за договором оренди с.г. техніки з персоналом або за договором підряду на виконання роботи, відпуск пального прирівняний до власного споживання. В предметі договору доцільно вказати: «Робота виконується на пальному Орендаря/Замовника, яке не реалізується Орендодавцю/Виконавцю, а використовується в межах господарської діяльності Орендаря/Замовника за нормами витрат виключно для власного споживання Орендаря/Замовника в розумінні пп. 14.1.212 Податкового кодексу України. Орендар/Замовник не є розпорядником акцизного складу та не є платником акцизного податку».

 


Коментарі